Ana sayfa yap | Sık kullanılanlara ekle << Sonraki girişinizde kolay bulmak için

12 Temmuz 2010 Pazartesi

PMYO Sorulari ve Cevaplari icin TiklayinizPOLİS AKADEMİSİ POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI ÖĞRENCİ ADAYLIĞI SINAVI 3 TEMMUZ 2010

3 Temmuz 2010 tarihinde yapılan 2010 Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı (PMYO) Soruları ve Cevapları Yayınlandı. Sorulara ve cevaplara ulaşmka için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.
G E N E L A Ç I K L A M A


1. Bu sınav, Genel Yetenek ve Genel Kültür testinden oluşmaktadır. Bu sınav için verilen toplam cevaplama süresi 120 dakikadır (2 saat).

2. Bu sınavda A ve B olmak üzere iki tür soru kitapçığı vardır.

3. Bu soru kitapçığının türü A’dır. Bunu cevap kâğıdınızdaki ilgili alana kodlayınız. Bu kodlamayı cevap kâğıdınıza yapmadığınız veya yanlış yaptığınız takdirde, sınavınızın değerlendirilmesi mümkün değildir.

4. Cevaplamaya istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

5. Soru kitapçığındaki her sorunun yalnızca bir doğru cevabı vardır. Bir soru için birden çok cevap yeri işaretlenmişse o soru yanlış cevaplanmış sayılacaktır.

6. Değiştirmek istediğiniz bir cevabı, yumuşak bir silgiyle, cevap kâğıdını örselemeden, temizce siliniz ve yeni cevabınızı işaretlemeyi unutmayınız.

7. Cevap kâğıdınızı buruşturmayınız, katlamayınız ve üzerine gereksiz hiçbir işaret koymayınız.

8. Test puanlanırken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı ham puanınız olacaktır. Bu nedenle bir soru hakkında hiçbir fikriniz yoksa o soruyu boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasından doğru cevabı kestirmeniz yararınıza olabilir.

9. Sınavda uyulacak diğer kurallar bu kitapçığın arka kapağında belirtilmiştir.1 yorum:

Adsız dedi ki...

nerde yayınlandı kardeşim neden mılletı kandırıyorsunuz