Ana sayfa yap | Sık kullanılanlara ekle << Sonraki girişinizde kolay bulmak için

30 Ekim 2010 Cumartesi

Kocaelide Dereye Dusen İkizler Omay ve Miray Resimleri

Bu acıya nasıl dayanılır

Kocaeli’nde 5 yaşındaki ikizler Omay ve Miray birbirlerinin fotoğraflarını çekiyordu. Bir anda üzerinde bulundukları ahşap köprü çöktü.


İki kız derede sürüklenmeye başladı. Anne Berat Özkan İnaltay, suya atladı ve Mirayı yakalamayı başardı. Eşinin yardımıyla kızıyla birlikte kıyıya çıkan genç kadın, Omay’a yetişmedi. Küçük çocuk gözyaşları ve çığlıklar arasında gözden kayboldu.

İŞTE İKİZLERDEN GERİYE KALAN FOTOĞRAFLAR (GALERİ) ::>

Omay 18 saat boyunca umutla arandı. Ama umutlar bu sabaha karşı söndü. Küçük Omay'ın cesedine bu sabaha karşı ulaşıldı. Acılı anne baba perişan. Baba bugün facebook sayfasına yazdığı yazıyla herkesi gözyaşlarına boğdu. Omay'ın babası "Baba beceriksiz derdin ya kurtaramadım kızım seni sulardan" yazdı...

BİR BABANIN AĞZINDAN...

Acılı baba bugün Facebook sayfasına işte aşağıdaki yazıyı yazdı:

"Bugün ruh ikizim Omay kızımı kaybettim. Baba beceriksiz derdin ya kurtaramadım kızım seni sulardan. Gücüm Miray'a yetti aşkım. Baban ve annen seni çok özlüyor. Ruh ikizim benim. Hayat ağacım herşeyim."

ACI HABER GELDİ

KOCAELİ’nin Karamürsel İlçesi’nin Başdeğirmen mevkiindeki mesire yerinde dere sularına kapılan 5 yaşındaki ikizlerden Omay İnaltay’ın cesedi bu sabah bulundu.

AKUT ekipleri, 5 yaşındaki Omay İnaltay’ın cesedini olay yerine yaklaşık 1 kilometre mesafedeki Akçat Köyü yakınlarında buldu. Ceset sabah Karamürsel Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

İzmit’ten bu sabah otomobilleriyle Karamürsel İlçesi’nin Başdeğirmen mevkiindeki mesire yerine Omay ve Miray adlı 5 yaşındaki ikiz kızlarıyla kahvaltıya giden İbrahim Çağdaş İnaltay ve eşi Berat Özkan İnaltay kahvaltı yaparken, ikizleri de tesis çevresinde dolaşmaya çıktı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre birbirlerinin fotoğraflarını çekmekte olan Miray ve Omay, üzerine çıktıkları ve altından kabaran derenin aktığı köprünün çökmesiyle suya düştü.

Onları yaklaşık 10 metre uzaktan takip eden anne Berat Özkan İnaltay hemen suya atladı. Çocuklarından Miray İnaltay’ı yakalamayı başaran anneyi, oradaki görevliler ile eşi kıyıya çekti. Ancak çok hızlı akan dere bir anda Miray’ın ikizi Omay’ı alıp götürdü.

İnaltay çifti olay yerinde dere boyunca diğer vatandaşlarla birlikte koşmasına rağmen bir daha Omay’ı göremedi. Omay'ın cansız bedeni sabaha karşı bulundu.

OMAY'IN OYUNCAK BEBEĞİ

İkiziyle birlikte düştüğü sel sularıyla kabaran derede kaybolan ve cesedi bu sabah bulunan 5 yaşındaki Omay İnaltay'ın cenaze namazı, İzmit'te kent merkezinde Fevziye Camii'nde kılındı.

Cenaze töreninde baba İbrahim Çağdaş İnaltay, eşi Berat Özkan İnaltay, dedesi Halil Özkan, dayısı Eftal Özkan ile diğer yakın akrabaları sinir krizleri geçirdi. Cenaze namazından önce baba İbrahim Çağdaş İnaltay, ölen kızı Omay'ın çok sevdiği oyuncak bebeği elinden bırakmadı.

Anne Berat Özkan İnaltay da eşinin yanına gelerek birlikte tabuta kapanıp gözyaşı döktü. İbrahim Çağdaş İnaltay, eşini teselli etmeye çalıştı.

İKİZİNİN CENAZESİNİ UZAKTAN İZLEDİ

Omay ile birlikte dereye düşen ve anne babası tarafından son anda kurtarılan ikizlerden Miray da cenaze için cami yakınına getirildi. Küçük Miray, aynı anda doğduğu ve her yere birlikte gittikleri ikizi Omay'ın cenaze namazını ve orada yaşananları bir yakının kucağında uzaktan izledi. Miray'ın yüzünde hala korku ve şaşkınlık dolu bir ifade olduğu gözlendi.

Fevziye Camii'ndeki namazın ardından cenaze toprağa verilmek üzere Alikahya semtindeki mezarlığa götürüldü.

kocaelide dereye düşen ikizler izle, kocaelide dereye düşen ikiz kız kardeşler, video izle, resimleri, fotoğrafları, haberi, tahta köprü, çöken köprü, ihmal, kocaelide çöken ahşap köprü, asma köprü, ikizlerin annesi babası, cenazeden resimler, köprüden düşen omay, omay ve miray resimleri göster, karamürselde çöken köprü1 yorum:

Feridun Kıraç dedi ki...

Nasıl çöker köprü ya hala anlamış değilim...

bu iki küçük yavrunun ağırlığı neki köprü yıkılıyor hiçmi ilgilenen yok köprüyle!

Nerde bu devlet nerde bu belediye nerde bu millet!!!!!!!!!!

Ailesine ALLAH'tan Sabır diliyorum başları sağolsun...