Ana sayfa yap | Sık kullanılanlara ekle << Sonraki girişinizde kolay bulmak için

31 Ocak 2011 Pazartesi

TSK, ÖCALAN İDDİALARINA SERT ÇIKTI

TSK, Öcalan iddialarına sert çıktı

Genelkurmay Başkanlığı son günlerde PKK ve TSK arasında ilişki bulunduğu yönündeki iddialarla ilgili bir açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, son günlerde PKK ve TSK arasında bir ilişki bulunduğu yönündeki haber ve iddialar konusunda, “Basın ve yayın organlarında yer alan bu ve bunun gibi iddialar üzerine yapılan incelemelerde herhangi bir bilgi ya da belgeye rastlanmamıştır. Somut bilgiler (tarih, yer ve isim) verilmesi halinde inceleme derinleştirilecektir” açıklamasını yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yapılan açıklamada “Son günlerde çeşitli basın-yayın organlarında yer alan ve; “Avukatları Kandil’e askerî helikopter getirdi”, “Apo’nun mektupları asker izniyle Kandil'e gitti”, “Askerî helikopterlerle kampa gidip savaş kararı aldırdılar”, “ŞAKAR Kandil’e helikopterle gitti”, “Genelkurmay temsilcisi beni karşıladı. ‘Sana büyük işler düşüyor’ dedi”, “Askerden ÖCALAN’a: Birlikte çalışalım”, “ÖCALAN: Asker bana ‘savaşı tırmandırın’ dedi” gibi birçok iddia içeren haber ve yorumlar anımsatıldı. Genelkurmay, bu gibi iddia ve yorumlar hakkında, “Basın ve yayın organlarında yer alan bu ve bunun gibi iddialar üzerine yapılan incelemelerde herhangi bir bilgi ya da belgeye rastlanmamıştır. Somut bilgiler (tarih, yer ve isim) verilmesi halinde inceleme derinleştirilecektir” dedi.

ANKARA (ANKA)1 yorum:

Adsız dedi ki...

çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı personeli denetimelere gittiklerinde " biz sizin haklarınızı koruyoruz ne kadar para alıyorsunuz " diye sormaktadırlar. İşçi işveren ve ekonomi düşmanlığı yapmaktadırlar.