Ana sayfa yap | Sık kullanılanlara ekle << Sonraki girişinizde kolay bulmak için

27 Şubat 2011 Pazar

Necmettin Erbakan vefat etti - Son DakikaNecmettin Erbakan vefat etti

Eski Başbakanlardan Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan hayatını kaybetti.

Bir süredir tedavi gördüğü Güven Hastanes,i Erbakan'ın saat 11:40'ta hayatını kaybettiğini açıkladı.

Son kurultayda Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilen Erbakan, 85 yaşındaydı.

Erbakan'ın cenazesi 1 Mart 2011 Salı günü İstanbul Fatih Camiinde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul Merkez Efendi'deki aile kabristanlığına defnedilecek.

Ankara'da Güven Hastanesi'nde tedavi altında olan Erbakan'ın ölüm haberinin ardından Saadet Partililer hastaneye akın etmeye başladı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ ::>>
. Necmettin Erbakan kimdir?
. Erbakan'ın ardından neler dediler
. Erbakan'ın ölüm nedeni açıklandı
. "Erbakan hakkın rahmetine yürüdü"
. Bahçeli, programlarını iptal etti
. Gökçek: Üzerimde çok hakkı var
. "Türk siyasetine önemli hizmetleri oldu"
. "Erbakan'a sonsuz rahmet diliyorum"
. Bahçeli, Erbakan için ne dedi?
. Dünden-Bugüne Erbakan
. Erbakan'a gözyaşı
. Erbakan'ın cenazesi evine getirildi
. Erbakan'ın cenazesi, Balgat'taki evine getirildi
. "Siyaset dünyamızın çınarlarından biriydi"

Erbakan'ın son isteği neydi?

Hayatını kaybeden SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan, ölümünden sonra kendisi için resmi tören yapılmaması konusunda ailesine vasiyet ettiği belirtildi.

(ANKA) - Erbakan’ın hayatını kaybettiği Güven Hastanesi’ne partili ve çeşitli partilerden siyasilerin ziyaretleri sürüyor.

SP Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Asiltürk yaptığı açıklamada; ailesiyle yapılan görüşmelerde Ankara’da resmi bir tören yapılmayacağını bildirdi.

Gazetecilerin, “Erbakan’ın vasiyeti miydi” şeklindeki sorusuna Asiltürk, kendi vasiyeti olduğunu ve sade bir tören istediğini söyledi.


CENAZE SALI GÜNÜ:

Recai Kutan Erbakan'ın ölüm haberini açıkladıktan sonra cenazesinin Salı günü İstanbul Fatih Camiinde olacağını açıkladı. Öğle namazının ardından aile kabristanına gömülecek.

Erbakan için devlet töreni ise yapılmayacak. Erbakan'ın eski başbakanlardan olması nedeniyle bir devlet töreni yapılabileceği düşünülüyordu ancak bu törenin yapılmayacağı Saadet Partisi yetkililerince açıklandı.


Ölüm haberi toplantıda geldi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın ölüm haberini toplantı sırasında alan Antalya İl Teşkilatı’ndaki partililer, büyük üzüntü yaşadı.

SP Antalya İl Teşkilatı, İl Divan Toplantısı için parti binasında toplandıkları sırada toplantı ortasında Genel Başkan Necmettin Erbakan’ın ölüm haberi geldi. Haber, salondaki partililer arasında büyük üzüntüye neden oldu. Gözyaşlarını tutumayan partililer, sık sık tekbir getirdi, Yasin ve dualar okudu. "Mekanın cennet olsun, hocam bizi bırakma, sen ölemezsin" seslerinin yükseldiği salonda kadın- erkek herkes gözyaşı döktü. Haber üzerine partililer il binasına akın etti.

Almanya Mili Görüş Teşkilatları Kurucusu Hasan Damar’ın konuşması ise ertelendi. Daha sonra SP İl Başkanı Galip Akın ve Hasan Damar taziyeleri kabul etti.1 yorum:

Adsız dedi ki...

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı personeli firmaları denetlemelere gitmekte; işçilere biz sizin haklarınızı koruyoruz diyerek işçi ve işveren düşmanlığı yapmaktadır.