Ana sayfa yap | Sık kullanılanlara ekle << Sonraki girişinizde kolay bulmak için

5 Mart 2011 Cumartesi

'KAMİL KOÇ' FİRMASI MESCİT KAPATTI !!!Türkiye'nin köklü firmalarından Kamil Koç'tan inanılmaz uygulama. Firma, Ataşehir terminalindeki mecsidi kapattı. İşte Firma'nın ilginç kapatma gerekçesi...

Kamil Koç'un akıllara ziyan uygulaması, namaz kılmak için tahsis edilen mescidin kaldırılmasına tepki gösteren bir vatandaşın şikayetim var isimli sitede düşüncelerini paylaşmasından sonra ortaya çıktı.

İşte Koç'un büyük tepki çeken kararı ve yaşanan olaylar:

Her şey internet sitesine düşen bir maille başladı. 8 Şubat 2011 tarihinde 'Kamil Koç'un Ataşehir terminalinde bir mescit vardı. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü mescit firmaya yakışır bir hale getirileceğine tamamen kaldırılmak suretiyle "Namaz kılan yolcu istemiyoruz" demeye getirilmiş.

Benden para kazanmak istiyorsanız önce bana, inancıma saygı göstermek zorundasınız. Aksi durumda elbette mescit kapatmak marifet değil. Bende artık firmanıza cüzdanımı kapatıyorum. Mescit açılıncaya kadar Kamil Koç firmasını protesto ediyorum" mesajıyla durum ortaya çıktı.

Ataşehir'deki Kamil Koç firmasına ait olan terminalde namaz kılmak isteyenler, mescidin kaldırıldığı haberini alınca büyük bir şok yaşadı.

Bilindiği gibi şehirlerarası yolculuk yapan firmaların şehir içi ve dışındaki dinlenme merkezlerinde ibadet yapan yolcular için mescitler bulunuyor. Oysaki geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay yolcuların tepkisine neden oldu.


KAMİL KOÇ HRİSTİYANLARA ÇİFTE STANDART OLMAMASI İÇİN Mİ MESCİDİ KAPATTI?

Kamil Koç'un aldığı ağır karara paralel olarak bununla ilgili gerekçesi daha da dikkat çekici bulundu.

Mescidin kapatılmasından sonra sosyal paylaşım sitesi 'Facebook' aracılığıyla ilginç bilgiler gelmeye başladı.

Facebook'taki iddilara göre; ''Yönetim Kurulu karar alarak mescidi kaldırdı. Kimi vatandaşlar söz konusu mescidin depo ihtiyacından dolayı kapatılarak depo haline getirildiğini belirtti. Bu ifadeler yanlış. Çünkü, mescit depo ihtiyacı olduğu için kapatılmadı. Çok farklı ibadethaneler var. Hıristiyan yolcuya ibadetini yapsın diye kilise açılmadığı için çifte standart olmasın diye mescit de kapatıldı. Din ve mezhepler arasında ayrıcalık olmasın istenildi.”

Firmanın Genel Müdürlüğünde çalışan ve ismini vermek istemeyen bir yetkili de ''Mescitin kapatılmasının doğru olduğunu ancak şu an için Ataşehir şubesinde tadilatlar yapıldığını bunun için mescidin kapalı olduğunu'' belirtti.

Mescit'in geçici olarak kapatıldığını belirten kişi ise geçici süreli bir mescit yapılamaz mıydı açıklamasına ise ''Bu konuda bilgim yok gerekli açıklama daha sonra basına yapılacak diyerek'' ısrarla sorularımız cevaplandırmaktan kaçındı.


SAHİBİ CHP'Lİ?

Geçen yerel seçimde CHP Bursa belediye başkalığına adaylığını koyan ve Kamil Koç Yönetim Kurulu üyesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli'nin sahibi olduğu firma, Ataşehir terminalindeki mescidi Hristiyanlara çifte standart olmasın diye kaldırdığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Yönetim Kurulu karar alarak mescidi kaldırdı. Kimi vatandaşlar söz konusu mescidin depo ihtiyacından dolayı kapatılarak depo haline getirildiğini belirtiyor. Bu ifadeler yanlıştır. Çünkü, mescit depo ihtiyacı olduğu için kapatılmadı. Çok farklı ibadethaneler var. Hıristiyan yolcuya ibadetini yapsın diye kilise açılmadığı için çifte standart olmasın diye mescit de kapatıldı. Din ve mezhepler arasında ayrıcalık olmasın istenildi" şeklinde yapılan bu açıklama kimin tarafından yapıldı?

Şirketin şikayetim var sitesine gönderdiği iddia edilen bu açıklamanın doğruluğu araştırılırken 'sicakgundem' olaya tepkilerinin de büyüdüğü bilgisine ulaştı.


FİRMA YETKİLİLERİ ÖNCE CEVAP VERMEKTEN KAÇINDI

8sutun.com'un konuyla ilgili olarak görüştüğü Ataşehir terminalindeki personel, mescidin kaldırıldığını ancak kaldırılma nedenini bilmediklerini söylediler.

CHP'li Sena Kaleli'nin sahibi olduğu firmanın İstanbul Otogarında bulunan merkez şubesindeki yetkililer ise sadece olaydan haberdar olduklarını söylemekle yetinerek telefonları hep bir diğer yetkiliye aktarmayı tercih ettiler.

TADİLAT AÇIKLAMASI

Önce konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Kamil Koç, yükselen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, mescidin tadilat nedeniyle geçici bir süre kapatıldığı iddia edildi.

Kamil Koç Otobüsleri Kurumsal İletişim Uzmanı Tahsin Işık adıyla yapılan açıklama şöyle:

“Ataşehir Aktarma Merkezimiz söz konusu merkezi kullanan yolcularımızın da takip ettiği üzere bir süredir kapsamlı bir tadilat çalışması içersindir. Bu çalışmalar nedeniyle mescit ibadete geçici olarak kapatılmıştır.

Söz konusu mescidin kapatılma nedenleri ile ilgili şimdiye kadar şirketimiz tarafından yapılmış her hangi bir açıklama bulunmamaktadır. Dolayısıyla özellikle internet sitelerinde yapılan yorumlarda yer alan ve şirketimiz tarafından yapıldığı idea edilen açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.

Adı geçen mescidin durumuyla ile ilgili açıklama tadilat çalışmalarının ardından yolcularımızla paylaşılacaktır”2 yorum:

Adsız dedi ki...

sizler ne kadar iğrenç insanlarsınız kendinize bile tahamülünüz yokki bize olsun

Adsız dedi ki...

koç grubu masondur bu yüzden mesciti kapatmıştır!!