Ana sayfa yap | Sık kullanılanlara ekle << Sonraki girişinizde kolay bulmak için

10 Nisan 2012 Salı

"Hayrünnisa Gül Vakıf'tan para aldı"ya yanıt


Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün, Kayseri Valiliği'ne bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan para aldığı yönündeki haberleri yalanladı.

ANKARA(ANKA)- Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kayseri'de süren bir dava kapsamında, sanıklardan birinin ifadesine dayandırılarak, Hayrünnisa Gül'e Kayseri Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan para verildiği şeklindeki iddiaların, bugünkü bazı basın-yayın organlarında ve internet sitelerinde yer aldığı kaydedildi.

Söz konusu iddiaların gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmadığı vurgulanan açıklamada "Sayın Hanımefendi gerçekleştirdiği il ziyaretleri çerçevesinde mutad olarak şehit ailelerini ve ihtiyaç sahiplerini ziyaret etmektedir.Bu ziyaretleri sırasında, kendi imkanlarıyla aile bireylerine çeşitli hediyeler götürdüğü gibi, nakdi yardımda da bulunmaktadır. Sayın Hanımefendi bugüne kadar, bu tür ziyaretlerinin ve yaptığı yardımların ailelerin mahremiyetini de düşünerek, kamuoyuna duyurulmaması konusunda özel bir hassasiyet göstermiştir.Hal böyle iken konunun bu tür asılsız iddialarla gündeme gelmesi ve bu iddialara itibar edilmesi üzüntüyle karşılanmıştır" denildi.0 yorum: